Perde İhtişamında Misinalı Su Gösterisi

Perde İhtişamında Misinalı Su Gösterisi

Görüntüleme Sayısı 1647

Fıskiye sistemleri, onlarca farklı modelden oluşturulan ve yalnızca sudan faydalanılarak çeşitli gösteriler sunan oldukça başarılı sistemlerdir. Genellikle çocuk parklarında, doğal alanlarda, çeşitli mekanlar ve otel gibi işletmelerin bahçe alanlarında kullanılmaktadır. Bu alanlarda kullanılmasının sebebi ise insanların bu gibi alanlarda vakit geçirirken farklı bir göz zevki tatmasını sağlamaktır. Böylece insanlar biraz da olsa keyiflenebilir, çocuklar ise birbirinden farklı su gösterileri eşliğinde eğlenebilirler.

 

Fıskiye sistemleri arasında onlarca model bulunmaktadır fakat bunların en gösterişli modellerinden birisi de misinalı su perdesidir. Misinalı su perdesi modelinde kurulan sistemin özelliği olarak su oldukça duru ve perde edasında bir görüntü oluşturmaktadır. Suyun oluşturduğu temiz ve perdeye benzer görüntüsünde dolayı bu fıskiye sistemine misinalı su perdesi denmektedir. Diğer fıskiye sistemlerinin aksine misinalı su perdesinde misina ipi de kullanılmaktadır. Aslında misinalı su perdesi fıskiye modelinde en önemli ayrıntılardan birisi de budur. Çünkü misinalı su perdeleri dik yapılı ve dikdörtgen bir çerçeve şeklinde dizayn edilir. Çerçevenin üst kısmından alt kısmına doğru ise misina ipleri sarkıtılır. Misina ipleri özelliği bakımından suyu geçirmezdir.

 

Bu sayede yukarıdan gelen su misina ipleri sayesinde aşağı doğru perde görüntüsü oluşturacak şekilde iner. Oluşan görüntü ise gerçekten oldukça ihtişamlıdır ve izleyenlerin içine ferahlık yayacak cinstendir. Gerek kapalı mekanlarda olsun gerek de çeşitli bahçe alanlarında olsun yer alması gereken fıskiye sistemlerinden birisi de misinalı su perdesidir. Hem oluşturduğu görüntü hem de suyun ahengi sayesinde insanları fazlasıyla kendine çekebilmektedir.